Первинна профспілкова організація Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського є добровільним об’єднанням членів профспілки, співробітників та студентів вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, метою якої є представництво, здійснення та захист соціально-економічних, учбових прав та інтересів членів профспілки. Діяльність організації здійснюється згідно чинного законодавства України, Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Статуту профспілки працівників освіти і науки України, Статуту Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.
Голова профспілкового комітету: Баюрко Микола Васильович.
Заступник голови: Овсяннікова Олена Петрівна.
Місцезнаходження: Україна, 21001, м. Вінниця. вул. Острозького,32, навчальний корпус № 1, 2 поверх, кімнати: 222, 224, 225.
Телефон: 27-51-04.
Електронна адреса: profkom_BMW@ ukr.net
Історична довідка
Перші згадки про роботу профспілкової організації навчального закладу датуються 1922 роком. Саме тоді було укладено документ, в якому зазначалось, що всі працівники обов’язково повинні бути членами профспілки.
Звітно-виборча профспілкова конференція університету.
У 1926 р. створено Вінницьку окружну філію профспілок „Робос”, до якої входило 10 місцевих комітетів. Четвертий комітет філії об’єднував працівників Вінницького інституту народної освіти, Українського педтехнікуму та міської школи №12.
1930 роком датуються окремі аспекти діяльності профкому інституту Соцвиху (так називався нинішній педагогічний університет). Профком очолював організацію інституту, профбюро – факультети, підрозділи, профгрупорги – академічні групи. Профспілка сприяла навчальній, науковій і творчій роботі студентів.
В 1933-34 рр. нараховувалося 322 члени профспілкової організації інституту. В центрі її уваги – будівництво допоміжного господарства, налагодження соцкультпобуту, відпочинку студентів та викладачів інституту. Багато уваги приділяється навчальному процесу та виховній роботі. З 1947 р. посилився студентський профспілковий рух (з 756 студентів 600 були членами профспілки).
В повоєнні роки молодь активно відбудовує матеріальну, навчальну базу інституту, бере участь у створенні будівельних і сільськогосподарських загонів для надання допомоги селу і місту.
Особливо пожвавилось профспілкове життя в роки розбудови інституту. Наприкінці 70-х рр. - початку 80-х рр. - спорудження студентського містечка, нових гуртожитків, обладнання навчальних приміщень. Вивчається досвід роботи студентських клубів зарубіжних країн.
За ініціативи профкому з 1987 р. розпочав роботу санаторій-профілакторій „Педагог”, де щороку оздоровлюється понад 1200 студентів університету.
Зустріч профактиву з представниками ФПУ
За підтримки профкому в університеті діють 6 народних колективів.
За період існування двох профспілкових організацій в університеті було зроблено чимало, але час вимагав нових кроків у розвитку, нових форм роботи, розширення сфери діяльності профспілки.
90-річчя профспілки освіти вінничини
В 2003 р. на об’єднаній профспілковій конференції працівників і студентів університету було прийнято рішення про об’єднання двох профорганізацій в одну. Метою об’єднання було покращення організаторської роботи, зміцнення єдності профспілок у вирішенні соціальних проблем, упорядкування використання профспілкових коштів, прийняття спільного колективного договору, поліпшення співпраці з іншими профспілковими, громадськими організаціями.
Сьогодні Первинна профспілкова організація Вінницького державного педагогічного університету активно працює і нараховує близько 7000 чоловік.
Профспілка активно долучається до процесів реформування університетського життя, його демократизації, входження до Болонського процесу. Активно діють 17 профбюро, 278 профгруп інститутів, факультетів.
Структура Первинної профспілкової організації Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
Основні напрямки діяльності комісій
1. Організаційно-масова:
оформлення профспілкової документації, підготовка та проведення профспілкових зборів, конференцій;
організація та контроль за роботою профспілкових бюро інститутів та факультетів університету;
контроль та створення інформації для всіх профспілкових стендів в університеті;
вирішення усіх питань, пов’язаних з роботою профспілкової організації і університеті;
проведення навчання профспілкового активу університету.
2. Захисту соціальних прав членів профспілки:
участь в розподілі та контроль за правильним використанням Фонду соціального допомоги студентам, аспірантам та докторантам університету;
робота в комісії по укладенню колективного договору між профкомом та адміністрацією університету та перевірки стану його виконання;
облік та опіка соціально-незахищених категорій членів профспілки;
представляє та захищає інтереси членів профспілки при вирішенні спорів (конфліктів);
оформлення усіх видів матеріальної допомоги та премій в університеті;
допомога профбюро у вирішенні та контролі питань, пов’язаних з навчальним процесом та правилами внутрішнього розпорядку в університеті.
3. Житлово-побутова:
ведення квартирного обліку працівників, облік використання житлового фонду, організація поселення студентів в гуртожитки університету;
обстеження житлово-побутових мов проживання членів профспілки;
контроль по забезпеченню належних житлових умов проживання та побуту в студентських гуртожитках;<
робота в комісії з питань поселення студентів в гуртожитки;
ведення контрольного списку на поселення студентських сімей, студентських родин в гуртожитки університету.
4. Оздоровча:
організація роботи санаторно-курортного , санаторно-профілактичного лікування, оздоровлення працівників та студентів у пансіонатах, на базах відпочинку та спортивно - оздоровчих таборах;
організація роботи та контроль за діяльністю санаторію-профілакторію університету;
допомога в організації та проведенні „Дня донора”, медичних оглядів студентів та працівників університету;
забезпечення путівками на відпочинок під час літніх, зимових канікул.
5. Громадського контролю:
контроль за роботою оздоровчих, лікувальних, культурно-масових та спортивних
закладів університету, центрів громадського харчування і побутового обслуговування, розташованих на території університету.
6. Культури та спорту:
організація та допомога у проведенні культурно-масових, спортивних заходів в університеті;
організація роботи клубів за інтересами;
організація роботи кімнат відпочинку в студентських гуртожитках;
проведення заходів для дітей співробітників та студентів університету.
7. Дитяча:
облік дітей студентів та працівників університету;
допомога у розміщенні дітей у дитячих садках;
організація новорічних свят для дітей працівників та студентів університету.